Sveikatos apsaugos sistemai ir toliau vaduojantis iš COVID-19 pandemijos gniaužtų, prisidėti prie gydymo įstaigų darbo palengvinimo siekia ir šalies verslo įmonės. Vienos jų, medicininių priemonių didmenininkės „Nesweb“ dėka, Naujuosius metus LSMU Kauno klinikos ir LSMU Kauno ligoninė pasitiko su dviem naujais ir itin pažangiais anesteziniais aparatais.
Abu prietaisai, kurių bendra vertė yra 46 tūkst. eurų, Ritos Garbaravičienės fondo (toliau – RG fondas) dėka gydymo įstaigas pasiekė pandemijos įkarštyje – dar praėjusių metų pabaigoje. Vienas jų buvo įdiegtas LSMU Kauno klinikų, o antrasis – LSMU Kauno ligoninės operacinėje.
„Dideli susirgimų ir mirčių skaičiai, matomi naujienose, nėra tik statistika. Susirgti gali kiekvieno iš mūsų artimieji ar mes patys. Dėl šios priežasties labai tikimės, kad šie aparatai padės gelbėti gyvybes ir taip suteiks viltį kiekvieno rimtai sergančiojo paciento artimiesiems. Sprendimą skirti būtent šiuos anestezinius ventiliavimo aparatus priėmėme įsiklausę į gydytojų poreikius. Dėl aparatuose įdiegtos plaučių ventiliavimo bei narkozės funkcijų jie bus naudingi ne tik pandemijos metu, bet ir jai atslūgus“, – sako „Nesweb“ vadovas Arnas Dilkevičius.
Anot RG fondo steigėjo Arvydo Garbaravičiaus, anestezinius ventiliavimo aparatus buvo nuspręsta skirti Kauno ligoninėms, susiduriančioms su didžiausiu COVID-19 pacientų srautu, sergančių dar ir gretutinėmis ligomis.
„Bendras „Nesweb“ ir mūsų fondo tikslas – pagerinti darbo sąlygas gyvybes kasdien gelbėjantiems medikams. Dėl šios priežasties, kritiniu metu aparatai buvo pristatyti į LSMU Kauno klinikų bei LSMU Kauno ligoninės operacines, kur šie aparatai yra reikalingiausi ir kur operuojamųjų pacientų skaičius didžiausias“, – sako RG fondo steigėjas A. Garbaravičius.
Parama – pacientų labui
Naujieji aparatai LSMU Kauno klinikas bei LSMU Kauno ligoninę pasiekė dar praėjusių metų paskutinėmis dienomis, o jau sausio pradžioje buvo paruošti darbui. Šiuo metu abu aparatai naudojami operacinėse, kur didžiausią naudą suteikia jų narkozės funkcija, tačiau esant poreikiui prietaisai gali būti naudojami plaučių ventiliavimui reanimacijoje ar komoje esančių pacientų gyvybei palaikyti.
„Kadangi ne dažnai esame lepinami naujausiais medicininiais įrenginiais, visas anesteziologinio skyriaus personalas labai džiaugiasi šia vertinga parama, kuri pakeitė beveik du dešimtmečius skaičiavusį aparatą ir jau keletą savaičių naudojama pacientų labui. Tai visus šiuolaikinius medicinos reikalavimus bei poreikius atitinkantis, kompaktiškas prietaisas, labai palengvinantis darbą operacinėje. Tiesa, mūsų ligoninėje šiuo metu operuojami išimtinai COVID-19 virusu užsikrėtę pacientai, todėl mums labai svarbi ne tik jo narkozės, bet ir plaučių ventiliavimo funkcija“, – LSMU Kauno ligoninės anesteziologijos skyriaus vedėjas Edvardas Daugėla.
Iš viso Josvainių gatvėje esančiame LSMU Kauno ligoninės padalinio operacinėse, kur įrengtas ir naujasis prietaisas, naudojami 8 anesteziniai aparatai, bet tik pusė jų – modernūs ir atitinka šiuolaikinius reikalavimus. Naujasis prietaisas išsiskiria tuo, jog yra kompaktiškas, tačiau kartu turi visus pažangius plaučių ventiliacijos režimus.
„Operacijų ligoninėje šiuo metu vyksta tikrai daug ir reikšminga dalis jų atliekama COVID-19 virusu sergantiems bei su gretutinėmis ligomis kovojantiems pacientams. Dėl šios priežasties chirurgai ir anesteziologai labai džiaugiasi naujuoju aparatu, išsiskiriančių iš kitų, šiuo metu turimų. Ateityje viliamės, kad pavyks atnaujinti ir likusią dar nemodernizuotą anestezinę įrangą“, – LSMU Kauno ligoninės vyriausiasis komunikacijos specialistas Saulius Tvirbutas.
Naujieji anesteziniai ventiliavimo aparatai – ne pirmoji „Nesweb“ skirta parama kovai su pandemija. Dar praėjusių metų rudenį įmonė paaukojo 30 tūkst. apsauginių veido kaukių, kurias Ritos Garbaravičienės fondas išdalino pažeidžiamiausioms socialinėms grupėms – vaikams, senjorams ir benamiams.