Kauno aklųjų ir silpnaregių sporto klube “Parolimpietis” nusidriekė eilės norinčiųjų išbandyti naują aklųjų stalo teniso stalą.
Žaidimas tyloje
Ritos Garbaravičienės vaikų labdaros ir paramos fondo padovanotas specialus stalas – antras toks Kaune, jis leis sportininkams pasiruošti svarbioms varžyboms.
“Žaidžiama visiškoje tyloje, tik girdėti, kaip stalo paviršiumi rieda barškantis kamuoliukas. Kai jis priartėja, stengiesi tiksliu judesiu įmušti jį į vartais vadinamą skylę varžovo stalo pusėje”, – su neįprastu žaidimu paramos fondo atstovus supažindino aklųjų stalo teniso entuziastas Povilas Krapikas.
Vaikinas tikisi tapti šio žaidimo Lietuvos čempionu, bet anksčiau galėjo treniruotis tik Kauno apskrities aklųjų ir silpnaregių ugdymo centre.
Sėkmę lemia darbas
“Povilas rimtai ruošiasi balandžio mėnesį vyksiančiam Lietuvos aklųjų stalo teniso čempionatui, intensyviai treniruojasi. Visi šios sporto šakos varžovai – lygiaverčiai, tad rezultatą dažniausiai nulemia tai, kuris sportininkas daugiau padirbėjo per treniruotes, labiau susikaupė varžyboms”, – sakė “Parolimpiečio” vadovas Juozas Miliauskas.
Pasak jo, ši sporto šaka gera ir tuo, kad žaidžiantiems nebūtinas padėjėjas ir juos saugantis žmogus, kaip per bėgimo ar plaukimo varžybas. Svarbu, kad būtų kam paduoti žaidėjams nuo stalo tolėliau nulėkusį kamuoliuką.
“Parolimpiečio” klube – 65 regėjimo problemų turintys sportininkai. Jie taip pat lanko plaukimo, lengvosios atletikos, šaškių, šachmatų treniruotes.
Sąlygos bus geresnės
J.Miliauskas pabrėžė, kad aklųjų ir silpnaregių galimybės sportuoti labai priklauso nuo rėmėjų pagalbos.
“Treniruoklius, žaidimų stalus įsigijome tik gerų žmonių dėka. Negalėtume sukurti visaverčių sąlygų sportuoti savo nariams be fondo paramos. Jis mums padeda spręsti įvairias problemas, parūpina sportininkams būtinos įrangos”, – teigė J.Miliauskas.
Klubo sportininkų rezultatai sužavėjo R.Garbaravičienės vaikų labdaros ir paramos fondo atstovus. Jie kartu su įmone “Ramirent” nusprendė padėti būsimiems čempionams ir sudaryti geresnes sąlygas treniruotis.
“Žinome, kad aklieji sportininkai yra iškovoję daugybę medalių bei titulų ne vien Lietuvoje, bet ir užsienyje. Norime prisidėti prie jų pergalių, pasirūpinti užimtumu ir sveikata”, – tvirtino fondo atstovai